Almanya’nın en iyi müzikal underground yeteneklerinden biri olan Konchord, hızla adını duyuruyor ve enerji dolu en yeni EP’leri “Oenothera” yı sunuyor. Yavaş melodik tekno üç kanallı EP, keskin sentezler, canlandırıcı melodiler, güçlü bas hatları ve coşkulu düzenlemelerle atmosferik prodüksiyonlar sunuyor.

“Oenothera”, dinleyiciyi modern bir psychedelic rock soundu ile birleştirilen nostaljik Techno tarzıyla müzikal bir yolculuğa çıkarıyor. Coşkulu ve melodik başlık parçası “Oenothera” dan koyu tonlu, güçlü “Dark Blue Contrails” e kadar Konchord, kulak temizleme enstrümantasyonuyla birlikte melodik mutluluk sunuyor.

Konchord Techno’yu alıp kendi karışımını oluştururken kendine özgü bir ses yaratır. Üçüncü parçası olan “Physical Frame // Only Flow” ile bu EP, müzik endüstrisi üzerinde güçlü bir etki yaratmaya hazır olduğu gerçeğini destekleyen, tamamen yüksek oktanlı müzik cephaneliğini sürdürüyor. Bu sürüm, Konchord’un yapımcı olarak çok yönlülüğünün ve onun doğuştan gelen yeteneğinin bir kanıtıdır. EP, 4 Aralık’ta tüm dijital yayın platformlarında sunuldu ve Bandcamp aracılığıyla dağıtıldı.