Dünyanın herhangi bir ucunda hemen hemen bir çok techno partisinde sıraya girin ortak olan bir nokta dikkatinizi çekecektir: siyah.

Bu bir moda mı yoksa geçici bir şey mi? Çok uzun zaman önce insanlar gökkuşağının bütün renklerini giyerek techno müzikle dans ediyorlardı. 2000’lerde Sven Väth, Carl Cox, Richie Hawtin’in çaldığı Cocoon Ibiza partilerindeki görüntülerine bir göz atın.

O dönemlerde, siyahların adamı Richie Hawtin’in dahi beyazlar içerisinde olması zamanının kulüp müdavimlerinin neye benzediğini gösteren bir pencere. Kimse giyimiyle ön planda değil, sıradan giyiniyor ve sadece eğlencesine bakıyordu. Herhangi bir duruşa sahip olmak kimse için bir gereksinim değildi.
Ancak bu zamanla değişti; kulüplerin VIP localarında lüks, şöhret ve zenginlik öne çıktı.

Siyah

Siyah bir ifadedir. Gayet basit bir şekilde size bir “görünüm” kazandırır. Hayat hakkında ciddi olduğunuzu ve aptalca renk kombinasyonları ve desenler içerisinde kaybolmaya meyilli olmadığınızı belirtir.

Müziğin karanlık kollarında yaşanılan duyguların ve dansın, kimseyle fiziksel bir temasa uzanmadan ortak noktada paylaşıldığı bir evrendir.

İşin özü, eski kulüp müdavimleri gibi müziği hissetmek ve sadece dans etmek.

Ama en önemlisi, siyah giymek insanlara “bildiğiniz” anlamına gelir. Ve dans müziği gibi bir alt kültürde, üstün bilginin kültürel sermaye gibi alınıp satıldığı ortamda, bilgide olmak temelde her şeydir.

Tabi ki zevkiniz sizin seçiminizdir.

Makale hakkındaki görüşlerinizi instagram sayfasındaki fotoğraf yorumlarında paylaşın!

Öne çıkarılan görsel: Jeton presents SHDW & Obscure Shape